Květen 2018
Období 2015 -2018
Byly zorganizováno 5 evropských retreatů s mistrem Hyunmoon Kimem, a jeden s mistrem Ronem Catabiou. Proběhly i další semináře s Kimem a Caatabiou. Pravidelná cvičení jsou ve čtyřech městech. Víkendové semináře jsou pořádány v Pohádkové chaloupce pod vedením Karla Pátka.
15.4. 2012 proběhl další seminář s Jackem Kozlowskim
Jacek se tentokrát soustředil na práci ve dvojicích. V první části se jednalo o kontrolu, zda dokážeme nadechnout dostatečně nízko tak, aby se ani břicho v oblasti pupku nepohnulo. Jacek ukázal tři techniky. Ve druhé části se jednalo o kontrolu správného provádění Ki shin boup, opět ve dvojicích.
V diskusi, která předcházela semináři jsme se ptali na současnou situaci kouksundo v Evropě a ve světě. Po celém světě cvičí pouze menší skupiny lidí, řádově desítky. Vyjímkou je pouze Jižní Korea, která ale Kouksundo příliž nerozšiřuje. Nejvíce lidí cvičí v USA, a to díky mistru Huynmoon Kimovi. Ten vychoval již několik dalších mistrů. S jedním je Jacek v kontaktu, zatím ale bez úspěchu ho pozvat do Evropy. Dalším ventrem je Portugalsko/Španělso. Tam jezdí instruktor (ne mistr) z Koreje, který nálěží pod World Kouksundo federation. Kouksundo Federation je druhá organizace, ke který náleží mistr Lewkowicz, jeho žákem je instruktor Nicolas Tacchi (Nancy). Jacek je skeptický, že by Nicolas byl ochoten k nám přijet, mluví o plánované akci v Polsku na podzim, která ale ještě není potvrzena ani rozpracována. Jacek stále zdůrazňuje východní mentalitu, ve které lze jen těžko postupovat bez tradičních doporučení a čekání.
Seminář v polských Krkonoších 23.-25.3.2012
Dojmy ze semináře jsou rozporuplné. Cvičili jsme Chikung, In, přemýšleli o základních prvcích, trochu cvičili kouksundo, ale hlavně jsme 90% času chodili. České kouksundo se musí postavit na vlastní nohy.
19.11.2011 proběhl třetí seminář Kouksundo
30.4.-1.5. se uskutečnil druhý seminář Kouk Sun Do.
________________________________________________________________________________________________
Zkušenosti z prvního semináře Kouk Sun Do ze dne 19.3.2011
Klady cvičení Kouk Sun Do
2. praktičnost cvičení. Cvičení nás nevede k sporným mystickým cílům, ale zcela prakticky zlepšuje konkrétní věci, učí nás žít mezi protiklady a být v rovnováze, učí nás žít v harmonii v reálném světě, přibližuje nás ke klidnému štěstí. Přesto nás cvičení vede i po duchovní cestě, a může uspokojit i osoby se zkušeností v meditaci.
3. Všestrannost cvičení. Cvičení se na první úrovni, kterou jsme mohli projít (ale ne se naučit) skládá ze tří částí. První jsou zahřívající cviky přirovnatelné k západní lehké rozcičce. Druhou částí jsou pozice se zaměřením na správné dýchání a soutředění do Centra. To se alespoň vnějšně podobá hathajóze. Třetí částí jsou stabilizující cviky. Z nichž je nejzajímavější pohybová sestava, připomínající taichi nebo chikung.
4. otevřenost cvičení. Cvičení je otevřeno všem, bez rozdílu na věku, na schopnostech atd. Před mladé klade systém vzhledem ke své rozsáhlosti nelehký úkol, nemenší užitek však přinese i osobám starším. Cvičit lze v soukromí, kdykoliv je čas. Nároky na místo velmi malé.
Obtížnější stránky cvičení Kouk Sun Do
2. Systém je velmi rozsáhlý, z počátku není snadné zvládnout ani první úroveň. Těch úrovní je 36, a nároky na počet opakování pro zvládnutí se spíše stupňují. Ve skutečnosti se ale jedná skutečně o systém, který každého krůček po krůčku vede výše, což je pro většinu lidí jediné schůdné řešení.
3. Cvičení je velmi rozšířené v Koreji, ale téměř neznámé jinde. Proto dostupnost informací a mistrů je obtížnější. Může to však být pro dobrodružné povahy naopak klad, a navíc není systém degradován tím, že ho učí každý, že se nestal jen prázdným obchodem a formou, jak je tomu u jiných podobných cvičení.
4. Cvičení je spíše klidné, takže povahám hledajícím ultimate fighting, či adrenalin, nemusí vyhovovat. Není to sport, nejsou zde závody, každý cvičí sám pro sebe.
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: https://www.webnode.cz